KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13724367
*
nr 1372 4367
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kust. Olja på duk, 32x40 cm
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:48:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 12:50:04
1
300 kr
13/1 13:14:25
2
350 kr
17/1 20:12:49
3
500 kr
18/1 12:47:15
2
450 kr
18/1 12:47:15
3
500 kr (Budbetjänt)
18/1 12:47:28
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inge pettersson kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Inge Pettersson
nr 1372 4367
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kust. Olja på duk, 32x40 cm
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 12:50:04 | 1 | 300 kr |
13/1 13:14:25 | 2 | 350 kr |
17/1 20:12:49 | 3 | 500 kr |
18/1 12:47:15 | 2 | 450 kr |
18/1 12:47:15 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/1 12:47:28 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inge pettersson kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37